Visa Lietuva skaito vaikams - kas tai?

 

„Skaitykime vaikams 20 minučių per dieną. Kiekvieną dieną!"

 

Visa Lietuva skaito vaikams - tai nauja švietėjiška ir socialinė iniciatyva (Lietuvoje – nuo 2011 m.), ilgalaikis projektas, skirtas visos Lietuvos žmonėms, besirūpinantiems mūsų šalies ateitimi. Iniciatyva yra įgyvendinama Lietuvai pasirašius tarptautinę deklaraciją „All of Europe reads to kids“.

 

Ši iniciatyva:

skatina vaikų, paauglių ir suaugusiųjų ryšių stiprinimą, gerina vaikų emocinę sveikatą bei intelekto vystymąsi; skatina vaikus saugiai ir įdomiai augti; atkreipia visuomenės dėmesį į skaitymo balsu naudą, ragina skaityti vaikams balsu kasdien bent po 20 minučių; propaguoja skaitymo kultūrą šeimose, ugdymo įstaigose, bibliotekose, ragina vaikus bei jaunimą dalyvauti įvairiose skaitymo akcijose; kelia išsilavinimo bei pilnaverčio dalyvavimo edukacijos ir kultūros srityse kompetencijų lygį; prisideda prie individualios ir bendros gyvenimo kokybės.

 

Kuo inciatyva nauja?

 

„Visa Lietuva skaito vaikams“ – tai ugdymas skaitant. Iniciatyva siekiama atsigręžti į seną, patikrintą ugdymo metodą, t.y. vertingų knygų skaitymą balsu, atsižvelgiant į naujausias šios srities ekspertų įžvalgas, šiuolaikines skaitymo skatinimo priemones, tendencijas; Iniciatyva skatina suaugusiuosius domėtis skaitymo balsu metodika, didaktika ir praktika. Atsakingas skaitymas balsu kasdien vaiko malonumui – kokybiškai ir prasmingai praleistas laikas kartu, vaiko emocinės sveikatos garantas ir nepamainoma investicija į vaiko ateitį; Inciatyva siekia viešos diskusijos apie vertingų knygų skaitymą ir skaitymo balsu kultūros vietą šiuolaikinėje Lietuvoje.

 

http://www.vlsv.lt

 

Andrius Mamontovas: „Jeigu norite, kad jūsų vaikai užaugę gyventų gerai, laimingai ir turtingai, išmokykite juos skaityti knygas“. Skaitykite daugiau...

Skaitmeninė biblioteka

Literatūros kūriniai PDF, MP3 formatu

Pasakų skrynelė

Balsu skambančios pasakos

Pasakų kūrimo virtuvėlė

Bumbambilijos pasakos